Strona główna
Komitet
Program
Wydarzenia
Linki
Galeria
Kontakt

    Dnia 24 lutego 2006 roku odbyło się spotkanie Zarządu Honorowego Komitetu Jubileuszu 800-lecia Kapituły Kolegiackiej w Opatowie z Wojewodą Świętokrzyskim Grzegorzem Banasiem.

W spotkaniu udział wzięli :

Ks. Michał Spociński -Dziekan Kapituły Opatowskiej
Kazimierz Kotowski -Starosta Opatowski
Krystyna Kielisz -Burmistrz Miasta i Gminy Opatów
Mirosław Roszczypała -Przewodniczący Zarządu Honorowego Komitetu Obchodów Jubileuszu 800-lecia Kapituły Kolegiackiej w Opatowie

   Ks. Michał Spociński, Dziekan Kapituły Opatowskiej wręczył Wojewodzie Świętokrzyskiemu " Kalendarz Wydarzeń Roku Jubileuszowego 800-lecia Kapituły Kolegiackiej w Opatowie " oraz przekazał zaproszenie do udziału w uroczystościach związanych z obchodami Roku Jubileuszowego.
   Starosta Opatowski Kazimierz Kotowski zaprosił Wojewodę Świętokrzyskiego do udziału w konferencji naukowej związanej z 800-leciem Kapituły Kolegiackiej w Opatowie w dniu 24 marca 2006 roku organizowanej przez Starostę Opatowskiego i Dziekana Kapituły Kolegiackiej w Opatowie oraz wręczył pamiątkowy obraz przedstawiający Kolegiatę Opatowską.
    Mirosław Roszczypała poinformował Wojewodę Świętokrzyskiego o istnieniu pierwszego i jedynego w Polsce Muzeum Geodezji i Kartografii w Opatowie wręczając jednocześnie pamiątki i gadżety związane z otwarciem muzeum.
    Na zakończenie spotkania wykonane zostało zdjęcie upamiętniające to wydarzenie:

[wstecz]

 

Odwiedzin: 2831